چهارشنبه ٠١ بهمن ١٣٩٩
 


چاپ خبر Print
خبر: ارائه آزمایشگاه در کنفرانس بین المللی نو آوری در مدیریت کسب و کار و اقتصاد

موضوعات مرتبط: محصولات دانشی توسعه و تفکر راهبردی

 

 

خبر: ارائه آزمایشگاه در کنفرانس بین المللی نو آوری در مدیریت کسب و کار و اقتصاد

در دومین کنفرانس بین المللی نو آوری در مدیریت کسب و کار و اقتصاد که در تاریخ 19 شهریور 1399 به صورت حضوری و مجازی در سازمان مدیریت صنعتی برگزار شد، شاهد برگزاری پنل تخصصی با عنوان آزمایشگاه مدیریت بودیم که در آن به موضوعی جدید در حوزه مدیریت با عنوان آزمایشگاه مدیریت پرداخته شد.
 دکتر احسان شریف احمدیان عضو هیات علمی پژوهشی و مدیر آزمایشگاه مدیریت دانشگاه جامع امام حسین(ع) در پنل تخصصی آزمایشگاه مدیریت در دومین کنفرانس بین المللی نوآوری در مدیریت کسب و کار و اقتصاد گفت: در اوایل سال ۱۹۰۰یکسری مطالعات را در حوزه علوم انسانی وجود داشت و مسائل روانشناسی در آن مشاهده می‌شد. وی با اشاره به اینکه آزمایشگاه مدیریت به عنوان پدیده نوین می‌تواند محیط‌های کم ریسک را فراهم کند در ادامه گفت: در سراسر جهان روی آزمایشگاه مدیریت اقدامات پیشرفته‌ای انجام شده که می‌توان به کشورهای اروپایی و روسیه چین اشاره کرد.
آزمایشگاه مدیریت دانشگاه جامع امام حسین علیه السلامبه گفته احمدیان، اما در ایران توجه به این موضوع برای اولین بار در دانشگاه جامع  امام حسین(ع) در سال 1395 با یک پروژه کلید خورد و در اولین قدم بنچ مارکتینگ انجام دادیم. البته در این زمینه با کشورهای غربی، شرقی و ایالات متحده امریکا ، روسیه و چین ارتباط برقرار کردیم.وی در ادامه سخنانش به تحقیقات آزمایشگاه مدیریت اشاره کرد که در ۴بعد آموزش، پژوهش و استعدادیابی و توانمندسازی به آن پرداخته شده و حاصل آن تحقیق آزمایشگاهی، موردکاوی هوشمند، مهارت‌های فردی و تیمی، شبیه سازی های مدیریتی بود و در نهایت آزمایشگاه مدیریت در سال ۹۸ افتتاح شد.
دکتر محمد میلاد احمدی پژوهشگر دانشگاه جامع امام حسین نیز در این پنل اظهار کرد: خاستگاه بحث آزمایش در رشته روانشناسی بوده است. از طرف دیگر تحقیق، آزمایش را از غیر آزمایش جدا میکند و رابطه علت و معلولی را مشخص میکند. وی گفت: مطالعات آزمایشی مطالعات آزمایشی حدودا از سال ۱۹۰۰ وارد علوم اجتماعی و رفتاری شدند. آغاز  این تحقیقات در روانشناسی و تحقیق در تحقیقات مربوط به واکنش های بیولوژیکی بوده است.

آزمایشگاه مدیریت دانشگاه جامع امام حسین علیه السلام

به گفته وی ، مدیران برای آنکه بتوانند تصمیمات هوشمندانه تری بگیرند نیاز به داده های دقیق دارند در این‌زمینه نیز روش های مختلفی برای جمع‌آوری داده وجود دارد که آزمایش کردن یکی از روش های جمع آوری داده است. پیشرو در حوزه های نرم دانشی هستیم
دکتر علیرضا خانزاده هیات علمی پژوهشی دانشگاه جامع امام حسین، نیز در این پنل تخصصی اظهار کرد: ما در ایران طی دوره دوم‌ انقلاب باید در حوزه‌های نرم دانشی در منطقه و دنیا پیشرو باشیم‌. در این راه نیز تمامی گروه‌های دانشگاهی امام حسین درگیر این آزمایشگاه مدیریت شدند و همکاری خوبی برای رسیدن به موفقیت دارند.
به گفته وی، در آزمایشگاه مدیریت‌ از روشهای مهم در یادگیری و هدایت های مدیریتی دانشجویان و کارکنان طراحی و راه اندازی شده اند و در این بین شبیه سازی های مدیریتی نیز از ابزارهای خوبی بود که مورد استفاده قرار گرفت.
لازم به ذکر است ابوالفضل کیانی بختیاری مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی نیز در پایان‌ پنل گفت: اگر هم‌افزایی بین سازمان‌هایی که این کارها را انجام دادند، ایجاد شود، می‌توانیم کار هم افزایی بزرگی را انجام دهیم.

علاقه مندان جهت دانلود فیلم پنل آزمایشگاه مدیریت در این کنفرانس از این لینک می توانند کمک بگیرند.


"آشنایی بیشتر با آزمایشگاه مدیریت و اقتصاد دانشگاه جامع امام حسین علیه السلام"

-

 

1399/06/29 - ٠٩:٤٤ / شماره خبر: ١٣٦٥ / تعداد نمایش خبر: 188
1399/06/29 - ٠٩:٤٤ / Code: ١٣٦٥ / Number: 188
امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

«نشریات علمی دانشکده»

  فصلنامه مدیریت راهبردی دانش سازمانی          فصلنامه پژوهش‌های مدیریت منابع انسانی          فصلنامه مدیریت اسلامی          فصلنامه علمی پژوهش های راهبردی بودجه و مالی           نشریه علمی پژوهش های مدیریت سیستم

آدرس: تهران - بزرگراه شهید بابایی - دانشگاه جامع امام حسین (ع) - پردیس مرکزی- دانشكده و پژوهشكده مدیریت و اقتصاد

تلفن تماس: 77105823-021    پست الکترونیکی: ckm@ihu.ac.ir

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دانشگاه جامع امام حسین(علیه السلام) می باشد.
همراهان این صفحه:46697