چهارشنبه ٠١ بهمن ١٣٩٩
 


چاپ خبر Print
تازه های خبر
معرفی آزمایشگاه مدیریت دانشگاه جامع امام حسین(ع)

موضوعات مرتبط: محصولات دانشی توسعه و تفکر راهبردی

آزمایشگاه مدیریت شهید چمران:

معرّفی و تاریخچه:

آزمایشگاه مدیریت دانشگاه جامع امام حسین(ع)، از بهار سال 1398 در مرحله آزمایشی شروع به فعالیت نموده و فعّالیت خود را در حوزه‌های مختلف مدیریتی و اقتصادی اجرا می نماید.

با وجودی که در سراسر دنیا، آزمایشگاه‌های مجهّز و گسترده‌ای در حوزه‌های علوم رفتاری و به‌ویژه زمینه‌های مدیریت، کسب‌وکار و اقتصاد وجود دارد، این آزمایشگاه‌ها و تحقیقات مربوطه آن‌چنان‌که باید و شاید، در کشور رشد نیافته است. از این رو، آزمایشگاه شهید چمران جزء اولین آزمایشگاه‌های رشتۀ مدیریت در ایران اسلامی، و بزرگ‌ترین و مجهّزترین آزمایشگاه مدیریت کشور است.

 

 

چشم‌انداز و اهداف اساسی آزمایشگاه در 4 حوزۀ اصلی ذیل تعریف گردیده است:

1: آموزش: آزمایشگاه شهید چمران تلاش دارد تا از یک سو برای اساتید و مدرّسین رشته‌های مدیریت و از سوی دیگر برای دانشجویان و دانش‌پذیران این رشته‌ها، تسهیلاتی را در قالب فنّاوری‌ها، بسترهای نوین و راهکارها و ایده‌ها تأمین نماید.

2: پژوهش: چنان‌که از گذشته و به سنّت تاریخ علم، آزمایشگاه‌ها اولین مبدأ تولید دانش نوین در عرصه‌های علوم طبیعی و تجربی بوده است، آزمایشگاه شهید چمران، محلّ طرّاحی و اجرای طرح‌های گوناگون پژوهشی(پروژه‌ها، پایان‌نامه‌های کارشناسی ارشد، رساله‌های دکتری و...) با رویکرد آزمایشی در راستای توسعۀ دانش مدیریت و اقتصاد است.

3: استعدادیابی: ابزارهای اندازه‌گیری در سنجش در مسائل رفتاری و شناختی، بازخوردهای دقیق و علمی برای اساتید، تصمیم‌گیرندگان و مدیران جهت کشف و پرورش استعدادها در موضوعات سازمانی و مدیریتی فراهم می‌آورد.

4: اجرا: آزمایشگاه شهید چمران، ظرفیتی قدرتمند برای حلّ مسائل واقعی سازمان‌ها و ارائۀ راهکارهای اجرایی است. تمامی نهادهای انقلابی و دفاعی و سازمان‌های دولتی و خصوصی می‌توانند مسائل و چالش‌های مدیرتی خود را در فضای نوین آزمایشگاهی طرح نمایند و با استفاده از رویکردها و امکانات آزمایشگاه، از یافته‌های علمی و در عین حال کاربردی، بهره گیرند.

 

 

-

 

1398/09/20 - ١٦:٢٦ / شماره خبر: ٨٠٥ / تعداد نمایش خبر: 372
1398/09/20 - ١٦:٢٦ / Code: ٨٠٥ / Number: 372
امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

«نشریات علمی دانشکده»

  فصلنامه مدیریت راهبردی دانش سازمانی          فصلنامه پژوهش‌های مدیریت منابع انسانی          فصلنامه مدیریت اسلامی          فصلنامه علمی پژوهش های راهبردی بودجه و مالی           نشریه علمی پژوهش های مدیریت سیستم

آدرس: تهران - بزرگراه شهید بابایی - دانشگاه جامع امام حسین (ع) - پردیس مرکزی- دانشكده و پژوهشكده مدیریت و اقتصاد

تلفن تماس: 77105823-021    پست الکترونیکی: ckm@ihu.ac.ir

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دانشگاه جامع امام حسین(علیه السلام) می باشد.
همراهان این صفحه:46716