شنبه ١٣ خرداد ١٤٠٢

دوره های MPA و DPA


 

دوره ها و رشته های آکادمیک و تخصصی مدیریت و اقتصاد به تربیت متخصصان علم مدیریت و اقتصاد در بازه زمانی بلند مدت )حداقل 11 سال از لیسانس تا پایان دکتری تخصصی) می پردازند. با توجه به پویایی و پیچیدگی شرایط محیطی سازمانها و اهمیت نقش مدیران در جهت دهی راهبردی و میزان موفقیت سازمانها جهت تحقق ماموریت های خود و حل مسائل میان رشته ای سازمان ها، تربیت و بکارگیری مدیران توانمند مبتنی بر مدل های شایستگی خود، به عنوان یکی از مسائل اصلی سازمان ها قرار گرفته است.

همچنین با توجه به اینکه تعداد زیادی از مدیران عالی و میانی سازمانها افرادی هستند که به طور تخصصی در رشته تخصصی مدیریت تحصیل نکرده اند نظام های آموزش عالی در جهان مبتنی بر مدل های شایستگی خود، دوره های مدیریت ارشد کسب و کار (MBA) را برای کارآفرینان و مدیران شرکت های تجاری برگزار می­ کنند و در سطح تکمیلی نیز دوره­ های تخصصی DBA در گرایش­های مختلف برگزار می شود که در ایران نیز طی سالهای اخیر مورد توجه قرار گرفته است. مطالعات نشان می دهد دانشگاههای پیشتاز در دنیا به صورت مشابه برای مدیران عالی و میانی موسسات غیر انتفاعی و سازمانهای دولتی و نظامی دوره ­های مدیریت ارشد دولتی(Master of Public Administration- MPA)  و حکمرانیو با هدف تقویت نظام حکمرانی کشورها طراحی و اجرا کرده اند.

با توجه به احساس نیاز و ضرورت توجه به توسعه این آموزشها در ایران و بر اساس برنامه های ابلاغی، دوره های تربیت مدیران ارشد بخش عمومی در سه سطح MPA، mini-MPAو DPA در این دانشکده برگزار می شوند. دوره DPAو MPA در شش ترم و دوره mini-MPAدر چهار ترم برگزار می شود. طول هر ترم سه ماه و در هر ترم 9 هفته آموزشی (12 ساعت کلاس در هر هفته) برگزار می­شود. ترم چهارم به امور پژوهشی شامل پایان نامه و بازدید از مراکز مرتبط با مفاهیم آموزش داده شده اختصاص دارد.

در حال حاضر این دوره ها به صورت عمومی برگزار شده و گرایشهای مختلف آن در دست طراحی می باشد. بخش اعظم محتوای آموزش داده شده در این دوره به صورت اختصاصی توسط اعضای هیات علمی دانشکده مدیریت و اقتصاد و با مشارکت خبرگان اجرایی مدیریت در سطح کلان با ملاحظه تجارب و اقتضائات بومی ایران طراحی شده اند. ثبت نام در دوره ها به دو صورت انفرادی و سازمانی امکان پذیر است. به افرادی که این دوره را با موفقیت سپری کنند گواهی معتبر از سوی دانشگاه جامع امام حسین علیه السلام اعطا می شود.

 

«نشریات علمی دانشکده»

  فصلنامه مدیریت راهبردی دانش سازمانی          فصلنامه پژوهش‌های مدیریت منابع انسانی          فصلنامه مدیریت اسلامی          فصلنامه علمی پژوهش های راهبردی بودجه و مالی           نشریه علمی پژوهش های مدیریت سیستم

آدرس: تهران - بزرگراه شهید بابایی - دانشگاه جامع امام حسین (ع) - پردیس مرکزی- دانشكده و پژوهشكده مدیریت و اقتصاد

تلفن تماس: 77105823-021    پست الکترونیکی: ckm@ihu.ac.ir

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دانشگاه جامع امام حسین(علیه السلام) می باشد.
همراهان این صفحه:2774