شنبه ١٣ خرداد ١٤٠٢

معرفی همایش


 

دومین همایش بین المللی گام دوم انقلاب اسلامی:
مکتب شهید سلیمانی؛ الگوی تربیت مدیران جهادی تمدن ساز

 

معرفی همایش:

بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی که توسط مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) در بهمن ماه 1397 صادر شد، یکی از مهمترین اسناد بالادستی جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی است که افق های آینده انقلاب را تبیین و مشخص می کند. در واقع بیانیه گام دوم انقلاب، نقشة جامع پیشرفت و اقتدار کشور است که از یک طرف نسخه جهانی شدن انقلاب اسلامی در ساحت تمدنی را ترسیم کرده و از طرف دیگر حرکت انقلاب اسلامی در مدار تمدنی خویش، که از انسان سازی و جامعه پردازی شروع شده و به تمدن سازی می رسد، را به خوبی بیان کرده است.

بیانیه گام دوم

جهت رسیدن به نقشه راه عملیاتی شدن این بیانیه، نیازمند شناسایی نظام مسائل و ارائه راهکارهای عملیاتی برای دو رکن اصلی آن شامل 1) نظامات و ساختارهای نهادی و انقلابی و 2) تربیت کارگزاران انقلابی (مدیران جهادی تمدن ساز) هستیم. در صورتیکه این دو رکن اصلی در عمل اجرایی شده و با یکدیگر هماهنگ عمل کنند می توانند خدمت رسانی مطلوب و در خور شأن را برای مردم گرانقدر به ارمغان آورند.

از همین رو پس از برگزاری نخستین همایش بین المللی گام دوم انقلاب اسلامی با موضوع "الگوی نظام انقلابی تمدن‌ساز" در تاریخ 16 بهمن 1398 در محل مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما، اینک دانشگاه جامع امام حسین علیه السلام درنظر دارد تا با همکاری سایر دانشگاه ها و مراکز علمی ایران و سایر کشورهای اسلامی و محور مقاومت، دومین همایش بین المللی گام دوم انقلاب اسلامی را با موضوع "مکتب شهید سلیمانی؛ الگوی تربیت مدیران جهادی تمدن ساز" در تاریخ 14 و 15 بهمن 1399 برگزار نماید.

لازم به ذکر است پیش از برگزاری همایش نیز کارگروه ها و سمینارهای تخصصی در سطح کشور و در سطح بین المللی با همکاری سایر دانشگاه ها و مراکز علمی برگزار خواهد شد و طرح های پژوهشی ویژه جهت تولید محتوای مورد نیاز اجرا خواهد شد.

کلیه مقالات برتر همایش مورد تقدیر قرارخواهند گرفت و در نشریه علمی پژوهشی مدیریت اسلامی (im.ihu.ac.ir) منتشر خواهد شد. جهت ارسال مقالات خود از طریق "صفحه ارسال مقالات" همایش اقدام نمایید. همچنین پژوهشگران فرهیخته جهت استفاده از منابع مکتوب، فیلم ها، کلیپ ها، تصاویر و صوت های مرتبط با آن شهید عزیز در فرایند تحقیق خود می توانند به "بانک اطلاعاتی شهید حاج قاسم سلیمانی" مراجعه نمایید.


اهداف همایش:

اهداف اصلی همایش:

الف) تبیین مکتب شهید سلیمانی جهت استخراج الگوی مدیران جهادی تمدن ساز و تعمیم آن در ابعاد بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی

ب) گفتمان سازی مکتب شهید سلیمانی در سطوح نیروهای مسلح، کشور، بین الملل

سایر اهداف همایش:

  •   واکاوی دینی، انقلابی و علمی چگونگی شکل گیری شخصیت شهید سلیمانی
  •  مستندسازی و روایت پژوهی مکتب شهید سلیمانی
  •  تدوین الگوهای عملی مدیریت جهادی در عرصه های مختلف بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی (علم و پژوهش، معنویّت و اخلاق، اقتصاد، عدالت و مبارزه با فساد، استقلال و آزادی، عزّت ملّی و روابط خارجی و مرزبندی با دشمن، سبک زندگی)
  • تدوین متون آموزشی و طرح درس برای سطوح مختلف مدارس، دانشگاه ها و مراکز آموزشی نیروهای مسلح، کشور و جهان.

 

زمانبندی همایش:

  •  برگزاری کارگروه های تخصصی پیش از همایش:  تابستان و پائیز 1399
  •  برگزاری سمینارهای تخصصی (ملی و بین المللی) پیش از همایش: تابستان و پائیز 1399
  • آخرین مهلت ارسال اصل مقالات (تمدید شد): 30 آذر 1399
  •   اعلام نتایج ارزیابی نهایی مقالات: 20 دی 1399
  •   تاریخ برگزاری همایش: 14 و 15 بهمن 1399

 

 

حامیان و همکاران علمی همایش:

این همایش با همکاری دانشگاه ها و مراکز معتبر علمی ملی و بین المللی برگزار می گردد که عبارتند از: دانشگاه الدمشق کشور سوریه، دانشگاه ملی کشور لبنان،  پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)، دانشگاه تهران، انجمن مدیریت دولتی ایران، دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه اصفهان، دانشگاه علامه طباطبائی، دانشگاه تربیت مدرس، دانشگاه امام صادق(علیه السلام)، دانشگاه الزهرا(س)، دانشگاه خوارزمی، دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه پیام نور، پژوهشگاه قوه قضائیه، جمعیت گام دوم انقلاب اسلامی.

                           

هزینه های همایش:

ثبت نام، ارسال مقاله و شرکت در این همایش برای کلیه اساتید و پژوهشگران، مدیران رایگان بوده و دانشگاه جامع امام حسین علیه السلام کلیه هزینه ها را برعهده دارد.


ارتباط با همایش:

سایت اینترنتی:  mgt.ihu.ac.ir

پست الکترونیک: ckm@ihu.ac.ir

تلفن: 74188781

آدرس: تهران، بزرگراه شهید بابایی، دانشگاه جامع امام حسین علیه السلام - پردیس مرکزی- دانشكده و پژوهشكده مدیریت و اقتصاد- دبیرخانه همایش

 

«نشریات علمی دانشکده»

  فصلنامه مدیریت راهبردی دانش سازمانی          فصلنامه پژوهش‌های مدیریت منابع انسانی          فصلنامه مدیریت اسلامی          فصلنامه علمی پژوهش های راهبردی بودجه و مالی           نشریه علمی پژوهش های مدیریت سیستم

آدرس: تهران - بزرگراه شهید بابایی - دانشگاه جامع امام حسین (ع) - پردیس مرکزی- دانشكده و پژوهشكده مدیریت و اقتصاد

تلفن تماس: 77105823-021    پست الکترونیکی: ckm@ihu.ac.ir

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دانشگاه جامع امام حسین(علیه السلام) می باشد.
همراهان این صفحه:2676