شنبه ١٣ خرداد ١٤٠٢

اخبار > خبر: گزارش برگزاری چهارمین سمینار ملّی نقشه جامع مدیریت اسلامی (نجما 4)


 


  چاپ        ارسال به دوست

خبر: گزارش برگزاری چهارمین سمینار ملّی نقشه جامع مدیریت اسلامی (نجما 4)

موضوعات مرتبط: محصولات دانشی مدیریت اسلامی و جهادی


خبر: گزارش برگزاری چهارمین سمینار ملّی نقشه جامع مدیریت اسلامی (نجما 4)

به گزارش خبرگزاری آنا، چهارمین سمینار تخصصی ملی نقشه جامع مدیریت اسلامی (نَجما) با حضور اعضای هیئت علمی، خبرگان و اساتید مدیریت اسلامی حوزه علمیه و دانشگاه‌های سراسر كشور امروز در مجتمع ولایت دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی برگزار و به صورت همزمان از طریق پخش زنده و وبینار پخش شد. در این سمینار، دکتر محمدرضا حسنی‌آهنگر رئیس دانشگاه جامع امام حسین(ع)، دکتر علی رضائیان رئیس سمینارهای نقشه جامع مدیریت اسلامی و رئیس دانشکده مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی، دکتر سید حمید خدادادحسینی رئیس دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه تربیت مدرس، حجت‌الاسلام ولی‌الله نقی‌پورفر رئیس گروه مطالعات بنیادی مدیریت اسلامی و رئیس مرکز مطالعات مدیریت اسلامی دانشگاه قم، حضور داشتند.

 دکتر علی رضائیان در این مراسم اظهار کرد: تدوین نقشه جامع مدیریت اسلامی، برای رسیدن به یک الگوی مدیریتی برآمده از مبانی اعتقادی اسلامی و متناسب با اقتضائات ایرانی است تا زیرساختی برای طراحی الگو‌ها و مدل‌های مدیریتی در ابعاد گوناگون باشد و نیروهای جوان و مستعد کشور را علاوه‌بر توانمندسازی فکری، در سطوح مختلف تحصیلات تکمیلی هدایت کند.
وی افزود: نقشه جامع مدیریت اسلامی (نجما) حاوی نظام موضوعات مدیریت اسلامی در حوزه مبانی مدیریت اسلامی (محتوایی و روشی)، مسائل مدیریت اسلامی (نظری و الگویی) و الزامات اجرایی پژوهش‌ها، راهنمای پژوهشگران در عرصه مدیریت اسلامی است که پس از مباحثات مکرر طی ۶ سال (1395-1390) با جامعه علمی مدیریت و علوم انسانی در قالب سمینارهای تخصصی، مصاحبه‌ها و نشست‌های ملی شکل گرفته است.

رئیس سمینارهای نقشه جامع مدیریت اسلامی بیان کرد: گفتگوهای مبتنی بر ویرایش چهارم در نشست ملی سوم (بهمن‌ماه 1395) به کفایت مذاکرات رسید و با اجماع نسبی نخبگان مدیریت در این نشست، متن نجما ضمن تذکرات اصلاحی پذیرفته شد. پس از نشست ملی سوم طی دو سال متن نهایی در کار گروه بنیادین مدیریت اسلامی با توجه به تذکرات اصلاحی، ارتقا یافت و به‌عنوان ویرایش ششم در اسفندماه ۱۳۹۷ نهایی شد.

دکتر علی رضائیان ادامه داد: این تلاش علمی در حوزه مدیریت اسلامی به اعتقاد برخی از صاحب‌نظران در شورای تحول و جامعه علمی، نخستین تلاش علمی معتبر در تدوین نقشه جامع یک علم در عرصه علوم انسانی است و خود می‌تواند الگویی برای طراحی نقشه جامع رشته‌های دیگر علوم انسانی باشد. 

وی عنوان کرد: این وبینار با همکاری دانشگاه‌های بزرگی مانند تهران، شهید بهشتی، تربیت مدرس، جامع امام حسین(ع)، امام صادق(ع)، علامه طباطبایی، دانشگاه قم، دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی و شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شده است.

این استاد مدیریت خاطرنشان کرد: از نظر «نجما» مدیریتی، اسلامی است که نخست، مبانی آن اسلامی باشد و ارزش‌های اسلامی برای آن حاکم باشد و دوم آنکه با روش معتبر به دست آمده باشد، به نحوی که این اعتبار بتواند حجیت شرعی مبتنی بر اجتهاد جامع را برای ما محقق کند. امیدواریم با انجام پژوهش‌های مدیریت اسلامی مبتنی بر «نجما» اجماع نخبگانی در پیش‌فرض‌ها نیز حاصل شود.

 

دریافت گواهی حضور در سمینار: از کلیه اساتید و پژوهشگران فرهیخته ای که در این سمینار شرکت کرده اند تقاضا میشود جهت دریافت گواهی حضور خود، کاربرگ زیر را تکمیل نموده و حداکثر تا تاریخ 7 مرداد 1399 به پست الکترونیک دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه جامع امام حسین علیه السلام به آدرس ckm@ihu.ac.ir  ارسال نمایند.

دانلود کاربرگ درخواست صدور گواهی حضور در چهارمین سمینار ملی تخصصی نقشه جامع مدیریت اسلامی

خبر: گزارش برگزاری چهارمین سمینار ملّی نقشه جامع مدیریت اسلامی (نجما 4)دانلود فايل : najma-govahi.docx ( 13KB )


١٠:١٢ - شنبه ٤ مرداد ١٣٩٩    /    عدد : ١٢٠١    /    تعداد نمایش : ٢٢٥٨


امتیازدهی
کاربر مهمان
1399/05/05 13:37
0
0
گواهی شرکت در سمینار کی صادر می شود.

باسلام- از کلیه اساتید و پژوهشگران فرهیخته ای که در این سمینار شرکت کرده اند تقاضا میشود جهت دریافت گواهی حضور خود، کاربرگ پیوست را تکمیل نموده و حداکثر تا تاریخ 7 مرداد 1399 به پست الکترونیک دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه جامع امام حسین علیه السلام به آدرس ckm@ihu.ac.ir ارسال نمایند.


نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

«نشریات علمی دانشکده»

  فصلنامه مدیریت راهبردی دانش سازمانی          فصلنامه پژوهش‌های مدیریت منابع انسانی          فصلنامه مدیریت اسلامی          فصلنامه علمی پژوهش های راهبردی بودجه و مالی           نشریه علمی پژوهش های مدیریت سیستم

آدرس: تهران - بزرگراه شهید بابایی - دانشگاه جامع امام حسین (ع) - پردیس مرکزی- دانشكده و پژوهشكده مدیریت و اقتصاد

تلفن تماس: 77105823-021    پست الکترونیکی: ckm@ihu.ac.ir

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دانشگاه جامع امام حسین(علیه السلام) می باشد.
همراهان این صفحه:260671