پنج شنبه ١٩ تير ١٣٩٩

بانک اطلاعاتی شهید حاج قاسم سلیمانی


 

 موضوعات مرتبط: محصولات دانشی مدیریت اسلامی و جهادی

دانشگاه جامع امام حسین علیه السلام درنظر دارد دومین همایش بین المللی گام دوم انقلاب اسلامی را با موضوع "مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی؛ الگوی تربیت مدیران جهادی تمدن ساز" در زمستان 1399 برگزار نماید.

در همین راستا دانشکده مدیریت و اقتصاد اقدام به گردآوری و ارائه منابع مکتوب، تصاویر و عکس نوشت ها، فیلم ها، کلیپ ها و صوت های مرتبط با آن شهید بزرگوار به شرح زیر نموده است تا در فرایند تحقیق پژوهشگران مورد استفاده قرار گیرد.
این بانک اطلاعاتی به صورت دوره ای درحال به روزرسانی است...

الف) معرفی کتاب ها

ردیف  تصویر جلد  توضیح  دانلود فایل معرفی کتاب
9 عنوان:  «من قاسم سلیمانی هستم، سرباز ولایت»
 مولف : ناصر کاوه، انتشارات نوآوران سینا، 1398، تعداد صفحات : 126
معرفی کتاب:
 این اثر عناوینی همچون توصیف رهبری از شهید سلیمانی، چرا مردم قاسم سلیمانی را دوست داشتند، مروری بر زندگانی شهید سلیمانی، یک خون و این همه برکت، شجاع و بی‌ادعا، مقاومت حکیمانه، قسمتی از جنایات هولناک داعش، نشانه‌های تولد خاورمیانه جدید، شهید قاسم سلیمانی برای آینده چه ساخت و متن کامل وصیتنامه شهید حاج قاسم سلیمانی را دربرگرفته است. لازم به ذکر است فایل این کتاب در کانال نویسنده در شبکه اجتماعی منتشر شده است.

دانلود متن کامل کتاب

8 عنوان:  برادر قاسم (سیری در اندیشه های راهبردی شهید حاج قاسم سلیمانی)
 مولف : ابوذر مهروان فر، انتشارات مهر امیرالمومنین، 1398، تعداد صفحات : 284

معرفی کتاب:
 کتاب حاضر در رابطه با حاج قاسم سلیمانی و اندیشه‌های راهبردی وی تهیه و تدوین شده است. مؤلف در این اثر، افکار این سردار را در حوزه‌های ولایت، انقلاب، دفاع مقدس، شهادت، مدافعان حرم، فرهنگ و هنر به بحث می‌گذارد. این پژوهش، حاج قاسم را فردی شهادت‌طلب، اندیشمند، سیاستمدار، انقلابی، ولایی و مدافع حریم اسلام و انقلاب اسلامی معرفی می‌نماید. تحقیق فوق ابتدا مباحثی را در مورد ولایت و ولایت مداری ذکر و انقلاب اسلامی را از جایگاه ویژه‌ای در دنیا معرفی می‌نماید. این اثر دفاع مقدس را مانند صحنه‌های کربلا به تصویر کشیده و شهید و شهادت را مهم جلوه می‌دهد. کتاب پیش رو در نهایت در مورد مدافعان حرم مباحثی را ارائه داده و مسئله فرهنگ و هنر را در پیشرفت انقلاب اسلامی، مؤثر معرفی می‌نماید. صفات حاج قاسم از جمله شهادت‌طلب، اندیشمند و ... از مباحث قابل‌توجه این اثر محسوب می‌گردد.

 7

 عنوان: ذوالفقار (برش هایی از خاطرات شفاهی شهید حاج قاسم سلیمانی)
به اهتمام: علی اکبر مزدآبادی، انتشارات یازهرا سلام الله علیها، 1398، تعداد صفحات:248
معرفی کتاب:
کتاب «ذوالفقار» برش هایی از خاطرات شفاهی درباره حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران به اهتمام علی اکبری مزدآبادی می باشد. این کتاب در ۲۴۸ صفحه خاطراتی را برای اولین بار از دوران دفاع مقدس تا مجاهدت هایی که در جبهه مقاومت سوریه و عراق شکل گرفته را بیان می کند. نویسنده کتاب همچنین برای نخستین بار حدود ۱۰۰ صفحه از این کتاب را به انتشار تصاویر ناب و دیده نشده ای از سرلشکر سلیمانی اختصاص داده است.

6

عنوان: سردار دل‌ها: زندگی نامه و خاطرات سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی
انتشارات گروه فرهنگی تقدیر، 1398، تعداد صفحات: 136
در این کتاب می خوانیم:

- بیوگرافی داستانی حاج قاسم سلیمانی/ - خاطرات خود گفته سردار دل ها از دوران دفاع مقدس و فرماندهان آن/ - دوران مبارزه با داعش و فرماندهی شهید سلیمانی در عراق و سوریه/ - مساله جنگ ۳۳ روزه و صحبت های امام خامنه ای درباره جنگ و نقش و خاطرات سردار در آن/ - صحبت های امام خامنه ای درباره شخصیت سردار دل ها/ - نظر سیاسیون درباره حاج قاسم سلیمانی/ - نامه های تسلیت به مناسبت شهادت سردار دل ها/ - صحبت های دختر شهید سلیمانی و نامه دختر شهید تهرانی مقدم به دختر شهید سلیمانی/ - دیدار امام خامنه ای با مردم قم و صحبت های ایشان درباره شهید قاسم سلیمانی

5

عنوان: سربازان سردار: شجاعت ها و رشادت های سردار حاج قاسم سلیمانی و شهدای مدافع حرم
مولف: مرتضی کرامتی، انتشارات سه نقطه، 1395، تعداد صفحات : 176

معرفی کتاب:
 کتاب حاضر، رساله‌اي متقن و راهگشا در راستاي ترويج فرهنگ شهادت و مجاهدت مي‌باشد که به بررسي عملکرد سردار حاج قاسم سليماني و نقش اساسي وي در منطقه و رابطه وي با رزمندگان مي‌پردازد؛ همچنين توصيه‌هاي اساسي ايشان به رزمندگان را يادآور مي‌شود. کتاب در دو فصل تنظيم شده است. نويسنده ابتدا مختصري از زندگينامه سردار را آورده است و در ادامه بخشي از سخنراني‌هاي ايشان آمده؛ در فصل بعد به معرفي شهداي حرم و بخشي از زندگينامه ايشان پرداخته شده است.

 4

عنوان: یاران ناب 17: حاج قاسم (جستاری در خاطرات حاج قاسم سلیمانی)
گردآورنده: علی اکبری مزدآبادی، انتشارات یا زهرا (س)،  1394، تعداد صفحات: 167
معرفی کتاب:

کتاب حاضر هفدهمین جلد از مجموعه «یاران ناب» می باشد. این کتاب، حاوی سخنرانی های حاج قاسم از دوران دفاع مقدس تا دوره اخیر است. از دل این سخنرانی ها خاطراتی را که در آن نقل شده با ذکر منبع و ماخذ ذکر شده است.  کتاب مصور حاضر، در قالب بخش‌های کوتاه با زبانی ساده و صمیمی نگاشته شده‌اند. «عملیات کربلای پنج»، «از خدا پایان عمرم را خواستم»، «هیچ‌کس نمانده بود»، «به من ظلم کردی»، «زمان جنگ حاجی نبود»، «کربلاها را ادامه خواهیم داد» عنوان‌های برخی از بخش‌های این کتاب هستند. در بخشی از کتاب می‌خوانیم: «من «قاسم سلیمانی» فرمانده سپاه هفتم صاحب‌الزمان کرمان هستم. در سال 1337 در روستای «قنات ملک» از توابع کرمان به دنیا آمدم».

 3

عنوان: مجموعه شناسنامه شهدا - جلد سی و چهارم: شهید قاسم سلیمانی
مولف: ناهید رحیمی، انتشارات کتابک، 1398، تعداد صفحات : 16

معرفی کتاب:
کتاب حاضر، گوشه ای از سبک زندگی و دانستنی هایی مربوط به سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی را فراهم آورده است.

2

عنوان:  توافق سلیمانی - پوتین: امکان‌سنجی روابط راهبردی ایران و روسیه
نويسنده:شعیب بهمن، انتشارات موسسه مطالعات اندیشه‌سازان نور، 1396، تعداد صفحات: 200
معرفی کتاب:
سردار قاسم سلیمانی که عالی ترین مقام مسئول ایرانی در پرونده های حساس و مهم منطقه از فلسطین گرفته تا سوریه، عراق، افغانستان، یمن و مسائل منطقه غرب آسیا است، در تاریخ 2 مرداد 1394 به یک دستور کار مشخص به مسکو سفر کرده بود. دستور کاری که به فاصله کمی، در قالب پیمان جدیدی برای مبارزه با تروریسم در خاورمیانه ظهور پیدا کرد و به تشکیل ائتلاف 4+1 با حضور ایران، روسیه، سوریه، عراق و حزب الله لبنان منجر شد. سفر سردار قاسم سلیمانی به روسیه، علاوه بر ابعاد منطقه ای و بین المللی، دارای جنبه های راهبردی در روابط ایران و روسیه نیز بود. زیرا برای نخستین بار دیداری میان مقامات دو کشور انجام شد که نتیجه آن ائتلاف و همکاری نظامی، اطلاعاتی و امنیتی میان مسکو و تهران شد.

1 عنوان: این مرد پایان ندارد: زندگی جهادی سرباز اسلام شهید قاسم سلیمانی
مولف: سید علی بنی لوحی، انتشارات راه بهشت، 1398، تعداد صفحات: 260
معرفی کتاب:
در این کتاب که به صورت متن و تصویر رنگی منتشر می شود، مخاطب علاوه بر برخی تصاویر منتشر نشده از فرمانده جبهه مقاومت، خاطراتی را می خواند که تعدادی از آن ها برای اولین بار منتشر می شوند. در واقع در سیر این کتاب، نگارنده تلاش کرده است که مطالب کتاب، به گونه ای سامان یابد تا خواننده، مکتب شهید «قاسم سلیمانی» را بیشتر بشناسد.

ب) منابع مکتوب

ردیف  عنوان  توضیح  دانلود فایل
12 پایان نامه کارشناسی ارشد دانشگاه امام صادق(ع) معرفی پایان نامه کارشناسی ارشد با موضوع: بازنمایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در رسانه های غربی؛ مطالعه موردی سردار قاسم سلیمانی در شش نشریه غربی از سال 2010 تا 2015 میلادی ، دانشجو: محسن حمیدزاده، استاد راهنما: دکتر حسن بشیر، بهار 1398، دانشکده معارف اسلامی و فرهنگ و ارتباطات، دانشگاه امام صادق(ع)
11 متن کامل سخنرانی در کنگره شهدای گیلان فایل (WORD) متن کامل سخنرانی سردار حاج قاسم سلیمانی در کنگره هشت هزار شهید استان گیلان-شرح مفهوم "شرط شهید شدن، شهید بودن است" 1395/2/14
10 متن کامل یادداشت در کتاب «اطلس لشکر 41 ثارالله» فایل (WORD) متن کامل یادداشت شهید حاج قاسم سلیمانی در کتاب «اطلس لشکر 41 ثارالله»
 9 وصیت نامه الهی-سیاسی شهید حاج قاسم سلیمانی فایل (WORD) وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی در محورهای شکر الهی، مناجات با خدا، خطاب به مجاهدان، خطاب به مردم ایران، خطاب به مردم کرمان، خطاب به خانواده شهدا، خطاب به سیاستمداران، خطاب به سپاه و ارتش، خطاب به مراجع و علما و طلب حلالیت (23 بهمن 1398).
 8 مجموعه بیانات امام خامنه ای درخصوص شهید حاج قاسم سلیمانی فایل (WORD): در این گزارش، مجموعه بیانات امام خامنه ای درخصوص شهید حاج قاسم سلیمانی گردآوری و دسته بندی شده است. (30 بهمن 1398)
 7   ناگفته‌های جنگ ۳۳روزه در گفتگو با حاج قاسم سلیمانی  فایل (WORD) روایت مشاهدات عینی و گفتگوی خواندنی دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب اسلامی با حاج قاسم سلیمانی، فرماندهی که تا پایان جنگ ۳۳روزه در لبنان بوده است (9 مهرماه 1398).
6 سخنرانی در یادواره عملیات رمضان
 فایل (WORD) سخنرانی سردار حاج قاسم سلیمانی در یادواره عملیات رمضان در شهر همدان (4 مرداد 1397)
5 سخنرانی در نخستین سالگرد شهادت شهید همدانی  فایل (WORD) سخنرانی سردار حاج قاسم سلیمانی در مراسم نخستین سالگرد شهادت سردار حسین همدانی در مسجد پیامبر اعظم(ص) شهرک شهید محلاتی تهران (14 مهر 1395)
4 سخنرانی سیدحسن نصرالله در مراسم هفتم شهید سلیمانی  فایل (WORD) سخنرانی سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان به مناسبت هفتمین روز شهادت حاج قاسم سلیمانی (دیماه 1398)
3 مصاحبه با سیدحسن نصرالله در چهلم شهید سلیمانی  فایل (WORD) مصاحبه صداو سیمای جمهوری اسلامی ایران با سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان به مناسبت چهلم شهادت حاج قاسم سلیمانی (24 بهمن 1398)
2 مصاحبه حجت‌الاسلام پناهیان در خصوص مکتب حاج قاسم فایل (WORD) گفتگوی پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب اسلامی با حجت‌الاسلام‌ والمسلمین علیرضا پناهیان درخصوص تحلیل و بررسی جنبه‌های مختلف مکتب حاج قاسم سلیمانی (25 بهمن 1398)
1 ویژه نامه نشریه
خط حزب الله
فایل کامل ویژه نامه نشریه خط حزب الله در خصوص سردار شهید حاج قاسم سلیمانی (دیماه 1398)

ج) فیلم و کلیپ

ردیف  عنوان  توضیح  دانلود فایل
 24 تبیین ویژگی های شهید سلیمانی توسط امام خامنه ای
کلیپ اینجا نزدیک ترین نقطه به خداست...: تبیین ویژگی های شهید حاج قاسم سلیمانی توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی (با زیرنویس به زبان عربی)
(زمان: 5 دقیقه)
 23   مصاحبه کامل در خصوص ناگفته‌های جنگ ۳۳روزه
روایت مشاهدات عینی و گفتگوی شنیدنی دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب اسلامی با حاج قاسم سلیمانی، فرماندهی که تا پایان جنگ ۳۳روزه در لبنان بوده است- 1398/7/9
(زمان: 90 دقیقه)
22 فیلم کامل سخنرانی در همدان
فیلم کامل سخنرانی سردار حاج قاسم سلیمانی در همدان- 1397/05/04 (زمان: 87 دقیقه)
 در این سخنرانی فرمانده سپاه قدس خطاب به ترامپ گفت: رئیس جمهور آمریکا در جواب رئیس جمهور ما مطالب سخیفی در توئیت خود بیان کرد. آقای ترامپ، شان رئیس جمهور نیست که جواب تو را بدهد. من به عنوان یک سرباز جواب تو را می دهم. از آن چه فکر کنید به شما نزدیکتریم، یادتان باشد طرف حساب شما من هستم و نیروی سپاه قدس نه تمام نیرو های مسلح.
21 فیلم کامل سخنرانی در کنگره شهدای گیلان
فیلم کامل سخنرانی سردار حاج قاسم سلیمانی در کنگره ملی هشت هزار شهید استان گیلان- شرح مفهوم "شرط شهید شدن، شهید بودن است" 1395/2/14 (زمان: 55 دقیقه)
20 فیلم کامل سخنرانی در سالگرد آزادسازی خرمشهر
فیلم کامل سخنرانی سردار حاج قاسم سلیمانی در سالگرد آزادسازی خرمشهر خرداد 1385
(زمان: 42 دقیقه)
19 فیلم سخنرانی درخصوص دفاع مقدس (روایت اشک)
فیلم سخنرانی قدیمی سردار حاج قاسم سلیمانی در خصوص امدادهای حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها در دفاع مقدس و عملیات کربلای چهار و پنج
(زمان: 6 دقیقه)
18 مصاحبه در فیلمبرداری فیلم بیست و سه نفر مصاحبه سردار حاج قاسم سلیمانی در صحنه فیلمبرداری فیلم بیست و سه نفر
(زمان: 5:30 دقیقه)
 17 گزیده سخنرانی ها در خصوص شهدا کلیپ تهیه شده توسط باشگاه خبرنگاران جوان از گزیده سخنرانی های شهید حاج قاسم سلیمانی درخصوص شهدا
(زمان: 4 دقیقه)
16 گزیده سخنرانی در عملیات بوکمال سوریه گزیده هایی از سخنرانی شهید حاج قاسم سلیمانی در جمع رزمندگان ایرانی شرکت کننده در «أم المعارک» عملیات آزادسازی شهر البوکمال سوری- 1396/9/5
(زمان: 4:10 دقیقه)
15 مستند لحظه شماری برای شهادت کلیپ تهیه شده در مرکز مستند حقیقت باموضوع شهید حاج قاسم سلیمانی
(زمان: 5:40 دقیقه)
14 سخنرانی در مراسم 22 بهمن شهر کرمان
فیلم سخنرانی سردار حاج قاسم سلیمانی در مراسم 22 بهمن شهر کرمان
(زمان: 2 دقیقه)
13 گزیده سخنرانی در مراسم اربعین شهید نصیری
گزیده سخنرانی شهید حاج قاسم سلیمانی در چهلمین روز شهادت جهان آرای موصل شهید مدافع حرم حاج شعبان نصیری- 1396/4/20
(زمان: 2:30 دقیقه)
 12 گزیده سخنرانی درخصوص نقش آمریکا در حمایت از داعش گزیده سخنرانی شهید حاج قاسم سلیمانی درخصوص نقش آمریکا در حمایت از داعش- 1395/7/4
(زمان: 1:30 دقیقه)
11 روایت هایی از دوران
دفاع مقدس
روایت هایی از مجاهدت های شهید حاج قاسم سلیمانی در دوران 8 سال دفاع مقدس
(زمان: 4 دقیقه)
10 گزیده سخنرانی درخصوص جنایتهای داعش گزیده سخنرانی شهید حاج قاسم سلیمانی درخصوص جنایتهای داعش
(زمان: 2:20 دقیقه)
9 گزیده سخنرانی درخصوص مذاکره با آمریکا گزیده سخنرانی شهید حاج قاسم سلیمانی درخصوص مذاکره با آمریکا
(زمان: 2:10 دقیقه)
8 انتخاب راه درست در زندگی پاسداری گزیده سخنرانی شهید حاج قاسم سلیمانی درخصوص انتخاب راه درست در زندگی پاسداری
(زمان: یک دقیقه)
7 صحبت های شهید سلیمانی در مورد شهید کاظمی فیلم حاضر بخشی از مستند «نامه ای به احمد» است که شهید سردار حاج قاسم سلیمانی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه اگر بخواهد به همرزم شهیدش سردار فاتح خرمشهر حاج احمد کاظمی حرف یا نامه ای بنویسد چه می گوید؟ (زمان: 10 دقیقه)
6 مستند حکمت سلیمانی فیلم مستند حضور سردار شهيد حاج قاسم سليمانی در بازسازی عتبات عاليات
(زمان: 23 دقیقه)
5 خاطرات شهید سلیمانی از کربلای 5
فیلم بیان خاطرات حاج قاسم سلیمانی از عملیات کربلای 5 در دوران دفاع مقدس
(زمان: 13دقیقه)
4 خاطرات شهید سلیمانی از شهید زنگ آبادی
فیلم بیان خاطرات حاج قاسم سلیمانی از شهید زنگ آبادی در دوران دفاع مقدس
(زمان: 8 دقیقه)
3 خاطرات حاج قاسم از زبان سردار نوعی اقدم فیلم کامل حضور سردار نوعی اقدم در برنامه ماه من و بیان خاطرات حاج قاسم سلیمانی
(زمان: 35 دقیقه)
2 گفتگوی تلویزیونی سردار دکتر رضایی پیرامون حاج قاسم
 گفتگوی تلویزیونی دکتر محسن رضایی پیرامون شهادت حاج قاسم سلیمانی - 13 دیماه 1398
(زمان: 18 دقیقه)
1 قرائت وصیتنامه شهید سلیمانی توسط سردار قاآنی
 قرائت وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی توسط فرمانده جدید نیروی قدس سرتیپ پاسدار اسماعیل قاآنی- 25 بهمن 1398
(زمان: 42 دقیقه)

د) عکس و تصویر

ردیف  عنوان  توضیح  دانلود فایل
 1 اطلاع‌نگاشت دستاوردهای بزرگ زندگی حاج قاسم آنچه رهبر انقلاب در طول ۲۲ سال اخیر درباره شهید حاج قاسم سلیمانی در دیدارها و پیامهای علنی فرموده‌اند، گردآوری و دسته‌بندی‌شده و در این اطلاع‌نگاشت ارائه شده است.
 2 مدل مفهومی بیانات امام خامنه ای در خصوص شهید حاج قاسم سلیمانی الگوی مفهومی تحلیل مضمون طراحی شده توسط دکتر علی خانی (پژوهشگر دانشکده مدیرت و اقتصاد دانشگاه جامع امام حسین علیه السلام)
 3 اینفوگرافی وصیت نامه الهی سیاسی شهید حاج قاسم سلیمانی در این اینفوگرافی مهمترین محورهای وصیت نامه حاج قاسم در زمینه های شکر الهی، مناجات با خدا، خطاب به مجاهدان، خطاب به مردم ایران، خطاب به مردم کرمان، خطاب به خانواده شهدا، خطاب به سیاستمداران، خطاب به سپاه و ارتش، خطاب به مراجع و علما و طلب حلالیت بیان شده است.
 4 دلونشته درخصوص کتاب وقتی مهتاب گم شد دلنوشته سردار حاج قاسم سلیمانی درخصوص کتاب «وقتی مهتاب گم شد» (30 فروردین 1396)
5 محورهای سخنرانی در روز جهانی مسجد محورهای سخنرانی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در مراسم روز جهانی مسجد- سال 1396
6 اینفوگرافیک گوشه ای از مجاهدتهای حاج قاسم این اینفوگرافیک نگاهی اجمالی به گوشه ای حضور سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی در جنگهای مختلف و عملیاتهای متعدد ایشان (در دفاع مقدس، سوریه، عراق و...) و نشان های دریافتی ایشان دارد.
7 اینفوگرافیک وظیفه امروز ما بعد از حاج قاسم
این اینفوگرافیک از بیانات امام خامنه ای  در اولین دیدار مردمی پس از شهادت حاج قاسم سلیمانی روز 18دی 1398 الهام گرفته شده که وظیفه ی همه آحاد مردم را در این هنگام، «دشمن شناسی» دانستند و این مساله را در سه بخش، تشریح کردند.
8 اینفوگرافیک زندگانی شهید حاج قاسم سلیمانی این اینفوگرافیک از تولد و تحصیلات سردار رشید و سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی شروع و تا زمان شهادت (13 دی ماه 1398) و پیام حضرت آقا، حضرت آیت الله امام خامنه ای مدظله العالی می پردازد.
9 سخن نگاشت: حاج قاسم یک مکتب و راه است رهبر معظم انقلاب اسلامی در خطبه‌های نماز جمعه تهران (27 دی 1398) فرمودند: ما در صورتی اندازه و قیمت این حوادث را میفهمیم که حاج قاسم سلیمانی و به ابومهدی شهید عزیز، به چشم یه فرد نگاه نکنیم. به آنها به چشم یک مکتب نگاه کنیم. سردار شهید عزیز ما را به چشم یک مکتب، یک راه، یک مدرسه درس آموز، با این چشم نگاه کنیم، آن وقت اهمیت این قضیه روشن خواهد شد. قدر و قیمت این قضیه روشن خواهد شد.

امتیازدهی

«نشریات علمی دانشکده»

  فصلنامه مدیریت راهبردی دانش سازمانی          فصلنامه پژوهش‌های مدیریت منابع انسانی          فصلنامه مدیریت اسلامی          فصلنامه علمی پژوهش های راهبردی بودجه و مالی           نشریه علمی پژوهش های مدیریت سیستم

آدرس: تهران - بزرگراه شهید بابایی - دانشگاه جامع امام حسین (ع) - پردیس مرکزی- دانشكده و پژوهشكده مدیریت و اقتصاد

تلفن تماس: 77105823-021    پست الکترونیکی: ckm@ihu.ac.ir

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دانشگاه جامع امام حسین(علیه السلام) می باشد.
همراهان این صفحه:1545